Dovolená v Thajsku na ostrově Phuket a Andamanském pobřeží

 

Na dovolenou do Thajska má smysl jet na minimálně dva až tři týdny. Sezona vhodná k takové dovolené je od listopadu do dubna. Pro představu jak to u nás vypadá, dobré video o Phuketu najdete zde: https://youtu.be/ZbnH2DB3cE8. Tady je několik praktických informací jak realizovat takovou dovolenou:

 

1. Víza - pro občany ČR není zapotřebí speciálně zařizovat víza, dostanete je automaticky na letišti po příletu do Thajska na 1 měsíc. Musíte mít pouze platný pas a to je vše.

 

2. Letenky - standardní cena za zpáteční letenku Praha PRG – Phuket HKT je 12 000 – 14 000 Kč. Čím dříve před odletem jí koupíte, tím bude levnější, dobré je začít hledat letenku několik měsíců před odletem. Metoda hledání je velmi jednoduchá, každý den po dobu několika týdnů projeďte http://www.studentagency.cz  , http://www.pelikan.cz  , http://www.kralovna.cz , http://www.letuska.cz  a http://www.skyscanner.com a pokud tam uvidíte letenku za dobrou cenu, okamžitě ji zarezervujte, často se akční levné letenky vyprodají do několika hodin!

 

7

 

3. Pokud máte rádi jistotu, můžete si zařídit cestovní pojištění na http://www.top-pojisteni.cz nebo na jiném serveru, jestli máte kartu České spořitelny, můžete zajít na pobočku a zařídit si tam cestovní pojištění za 55 Kč na měsíc. Tuto službu poskytují také prakticky všechny ostatní banky v ČR.

 

wat_arun_bangkok_thailand1

 

4. Očkování není do Thajska zapotřebí žádné. Nevyskytuje se tu malárie ani většina ostatních tropických nemocí. I přesto je dobré mít očkování proti Hepatitidě A + B, ale to je dobré mít i pro život v Čechách. Očkování proti vzteklině není zapotřebí, pokud neplánujete hladit divná přítulná zvířátka na ulici.

 

thailand-wallpaper

 

5. Možný itinerář dvoutýdenní dovolené je například tento:

 

1. až 2. den – přílet na Phuket, aklimatizace, relax na pláži

3. až 10. den – týdenní pobyt s jógou a fitness v „Českém jógacentru Phuket“ na Chalongu za 6000 Kč, viz http://www.hypno.cz/jogaphuket 

10. až 14. den – cesta po nádherných tropických ostrovech Ko PhiPhi, Ko Lanta, Ko Ngai, Ko Kradan a Ko Muk, informace vám rádi dodáme

15. den – odlet zpět do Prahy z Phuketu

 

Cesta po ostrovech se dá jednoduše prodloužit o týden, pak je to třítýdenní dovolená.

 

 

thailand-map-2

 

6. Ubytování - Standardní cena pokoje pro dva je 800 bahtů pro 2-3 osoby, což je 200 Kč na noc a osobu. Pokud byste chtěli více luxusu, například sem jedete na svatební cestu, najděte si ubytování na http://www.hostels.com , nebo http://www.agoda.com - pokud tam mají na něco dobrou akci, může to být rozumně levné.

 

Thailand-beach-image

 

7. Popis Phuketu - Tenhle ostrov je skutečný tropický ráj. Počasí je tu od listopadu do března stabilně každý den slunečné, jenom výjimečně přijde přeháňka. Teploty přes den 25-35 stupňů, v noci spadnou na 20-25 stupňů, takže teplota je tu ideální. Pro představu jak to u nás vypadá, aktuální fotografie z Chalongu a okolí najdete zde: https://www.facebook.com/notes/alef-prazsky/my-phuket-galleries-february-april-2016/10154135766853903

 

To co je zajímavé na tomhle ostrově je šíře aktivit, které se tu dají dělat. Je tu možné dělat spoustu výletů, trekking v džungli, šnorchlování na korálových útesech, ale například taky hodiny jógy a další aktivity, protože ostrov je poměrně velký. Na tomhle ostrově se skutečně není možné nudit, každý den se děje něco jiného.

 

photo-of-thailand-temples

 

9. Výlety po okolních ostrovech a plážích – můžeme vám doporučit zajímavé výlety po okolí, například Krabi a tamní fantastické ostrovy, dále třeba džungli v národním parku Khao-Sok nebo magický záliv Phang-nga. Pro náročnější můžeme doporučit výlety dál, například na Similanské ostrovy nebo ostrov Ko Lipe, pro zájemce o buddhismus a meditaci klášter Wat Suan Mokkh.

 

photo-of-Thailand-city

 

8. Další praktické informace: Internet - wifi je tu všude zadarmo, jídlo a pití je tu fantastické, hodně levné a je ho obrovský výběr, nakupovat všechno se dá v samoobsluze Seven-Eleven, peníze se vybírají z jakékoliv české bankovní karty ve všech bankomatech za výhodný kurs „střed“ a elektřina je tu jako v Čechách.

 

Pokud vás tyto informace zaujaly a chtěli byste k nám na Phuket přijet, prosím, napište Alefovi, kdy konkrétně sem chcete přijet - buď na Facebooku (http://www.facebook.com/alef.praha) nebo na e-mail alefpraha@centrum.cz  :)

 

Váš tým “Českého jógacentra Phuket”

http://www.hypno.cz/jogaphuket